MOZGÁSTERÁPIÁS FEJLESZTÉS GYEREKEKNEK
Gyermekét visszatartották az óvodában, mert nem iskolaérett?
Magatartásbeli, beilleszkedési problémái vannak?
Elkezdődött az iskola és tanulási nehézségek merültek fel?
Nem tud megtanulni írni/olvasni a többiekkel azonos tempóban?
Gondok vannak a számok halmazával?
Figyelemzavarral, koncentrációs problémákkal küzd?
A komplex mozgásterápia az iskolaéretlen óvodások, tanulási nehézségekkel, tanulási zavarokkal, magatartási problémákkal, figyelemzavarokkal, koncentrációs nehézségekkel küzdő iskolások fejlesztésére szolgál.
A tanulási nehézségek a viselkedési-és magatartási zavarok hátterében a leggyakrabban az idegrendszer fejletlensége, éretlensége, esetleg sérülése áll, amely elsősorban születés illetve a koraszületés kapcsán alakul ki.
A Komplex mozgásterápiás vizsgálat eredményeként elkészített fejlesztési terv alapján speciális gyakorlatokat állítunk össze gyermekének, melyek segítségével az érésben elmaradt területek újra épülnek, így az idegrendszeri lemaradások, hiányok ledolgozhatóak.
A program teljes mértékben személyre szabott és rendszeres gyakorlást igényel a gyermek részéről. A gátolt agyi területek rendeződése, idegrendszeri kapcsolatok újra épülése a gyakorlatok rendszeresen, napi szinten való végzésével korrigálható.
Milyen esetekben várjuk?
- Tanulási nehézségek, mint:
olvasási nehézségek esetén (Dyslexia)
írással kapcsolatos nehézségek (Dysgraphia)
matematikai nehézségek (Dyscalculia). - Észlelés zavara: látás, hallás, mozgás, tapintás.
- Figyelem és koncentráció zavarai.
- Lemaradt mozgásfejlődés.
- Térérzékelés zavara, nehéz tájékozódás.
- Ügyetlen finommotorika.
- Bizonytalan kézdominancia
- Megkésett beszédfejlődés, súlyos beszédhibák.
- Beilleszkedési nehézségek.
Az eredmény:
Látványos fejlődés a kézügyesség, rajzkészség, beszédkészség, helyesírás, olvasás, matematikai készségek területén. Határozott fejlődést tapasztalható az érzelmi kiegyensúlyozottság és figyelem területén. A mozgásprogram rendszeres gyakorlásával kialakul az örömteli, hatékony tanulás.
Ha gyermeke nem motivált az otthoni mozgásban, vagy csak prevenciós célzattal szeretné megismerni a komplex mozgásterápiát, akkor hozza el őt a kiscsoportos foglalkozásokra. A terápia korcsoportonként, fejlesztendő területenként maximum 6-8 fős csoportokban történik heti egy alkalommal.
Otthoni gyakorlás esetén havonta egyszer találkozunk, és a rövid kontrollt követően betanításra kerülnek az új gyakorlatok attól függően, hogy gyermeke éppen hol tart a fejlődésben.
A fejlesztés nincs korhoz kötve és egészséges valamint sérült gyermekeknél, felnőtteknél is egyaránt alkalmazható.
A fejlesztés időtartama gyermekenként/személyenként változó.
Várom sok szeretettel!